Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 11

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 18

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 25

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 35
 


Przeglądając polskie strony o bboyingu widać wszędzie to samo, oprawione są jedynie inną graffiką. Tak nie może być! Taniec breakdance nie polega na kopiowaniu starych figur i ruchów, ale na samodzielnej pracy i wyrobieniu własnego, niepowtarzalnego stylu i techniki. Postanowiliśmy więc zamieścić w tym dziale ciekawe informacje, które wprowadzą początkujących tancerzy w świat breakdance.

Gdzie szukać informacji?
• Najlepszym archiwum informacji o bboyingu jest internet. Strona www.break.pl to najstarszy polski serwis o tematyce breakdance. W serwisie tym znajdziecie dużo ciekawych informacji dotyczących szkółek tanecznych, zawodów, imprez. Dzięki forum, będziecie mogli nawiązac kontakty z innymi ludźmi interesującymi sie tańcem. Masę stron znajdziecie również w wyszukiwarkach internetowych.
• Dobrym źródłem informacji jest również gazeta "Ślizg". W każdym numerze jest zazwyczaj opisana relacja z różnych imprez lub opis figur parterowych.
• Dla zajawkowiczów wyszło kilka gierek na PSX, gdzie można wcielić sie w role cyber b-boya. Pierwsza kryje się pod nazwą Dance Dance Revolution.Druga gierka nosi nazwę Busta Grrove. Przygotowała ją firma Sony dla tych, którzy chcieliby powymiatać na cyber parkiecie. Możemy wcielić się w 10 cyber tancerzy. Każdy tancesz zna inne tricki. Grę charakteryzuje ciekawa muzyka od Disco, Dance, House, aż po Hip-Hop.

Gdzie tańczyć?
• W domu, jeśli macie dużo miejsca.
• Na podwórku np. na kawałku gumoleum lub posklejanych kartonach.
• W wynajętych salach, jeśli bedziecie tańczyć dużą grupą, koszty wynajęcia sali nie będą duże. Spytajcie w Waszej szkole, może udostępnią za darmo.
• Możecie się wkręcić do Młodzieżowego Domu Kultury.

W co się ubrać?
Nie szata zdobi człowieka, czy jak kto woli, nie kaptur czyni mnicha. Tańczcie w czym chcecie, byle było Wam wygodnie. Jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa to ochraniacze lub usztywnienie na nadgarstki można zrobić z bandaża elastycznego, a czapke do kręcenia bańki ze zwykłej zimowej czapki z naszytą siatką z materialu sztucznego (zajebiste siatki używane są do ociepleń budynków).

Najważniejsze?!
Rozgrzewka, rozgrzewka i jeszcze raz rozgrzewka! Lepiej 30 minut się porozciągać i później wyciskać z siebie maximum, niż po 5 minutowym ściemnianiu męczyć się z naderwanym mięśniem albo z jakimś złamaniem.

Zawody breakdance
Teraz skupmy się na zawodach. Na całym świecie organizowane są różne imprezy breakdancowe, nazywane potocznie "batelkami". Do najbardziej znanych imprez tego typu należą:
Battle Of The Year (www.battleoftheyear.net). Pierwsza edycja z tego cyklu odbyła sie w 1990 roku w Niemczech i stała się najważniejszym wydarzeniem sceny hh na całym świecie kładącym nacisk na breakdance. Konkurs ten jest dzisiaj oficjalnymi mistrzostwami świata breakdance znajdującymi się w centrum zainteresowania młodych ludzi. W pierwszej edycji bitwy wzieło udział 500 osób, ale już dziesięć lat później w Hanoverze podczas EXPO 2000 zawody obejrzało 10 000 osób z całego świata, a dla kolejnych 3 000 zabrakło biletów. Zespoły biorące udział w mistrzostwach reprezentują kraje z całego świata. Wraz z rosnącą popularnościa BOTY organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie eliminacji, który dla krajów Europy Wschodniej odbywają sie w Polsce (www.boty.pl).
Freestylesession (www.freestylesession.com).
Bboysession (www.bboysession.com).
Bboysubmit (www.bboysummit.com).
  © 2002-2004 Metropolia

KONTAKT - FAQ - REKLAMA - FORUM -