Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 11

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 18

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 25

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/local/apache/www/htdocs/metropolianet.fr.pl/mods/banners/index.php on line 35
 


Najszybciej nauczycie się breakdance, jeśli będzie nad Wami stać osoba, która tańczy i ma pojęcie o bboyingu. Człowiek taki porządnie Was zjebie jeśli będzie trzeba, a co najważniejsze konkretnie wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi. Poniżej przedstawie najważniejsze elementy breakdance.

Powery bardzo efektowne figury parterowe, które wymagają od b-boya dużej sprawności fizycznej, siły, a przede wszystkim techniki. Często powiązane z elementami akrobatyki. Opanowanie kilku powerów, np. bańki, barów, koła thomasa to horyzont nowych możliwości. Umiejąc wykonać kilka figur, możemy je łączyć w tzw. "wiązanki".

Rowerki (footwork) tu liczy sie freestyle. Breakdance nie polega na kopiowaniu starych numerów, liczy się swój własny styl. Rowerki to głownie praca nogami i rękoma na parkiecie w rytm muzyki, połączona z freezami, gestykulacją i mimiką twarzy.

Układy od dwóch do kilkunastu osób prezentujących układ choreograficzny doskonalony wcześniej na treningach. Może zawierać elementy electric boogie, powerów, rowerków itp. Układy prezentowane są w eliminacjach przed finałowymi bitwami, jak również w czasie ich trwania.

Uprrock jest to w 100% freestyeolwy taniec obejmujący szybkie, skoordynowane ruchy nóg i rąk w rytm muzyki, mimikę twarzy i gestykulację. Upprock wykonywany jest jako wstęp przed wykonaniem danej figury czy też wiązanki.

Freezy podobnie jak footwork oparte są głownie na freestyle. Wykorzystywane są do efektownego, płynnego zakończenia danej figury, czy wiązanki lub wykonywane w całości jako układ (oczywiście w rytm muzyki).
  © 2002-2004 Metropolia

KONTAKT - FAQ - REKLAMA - FORUM -